Witold Świętnicki - ur. 1960, architekt, reżyser telewizyjny i filmowy, żona Beata, syn Stanisław.
W latach 1979-84 studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od roku 1981 związany z kinem niezależnym w grupie TORPEDA, AKF Pałacyk i Fosa. Filmy: "Druty", "SS-20", i "K. T. P." . W 1984 nagroda dla filmu "K.T.P." i za reżyserię na festiwalu Film poza Kinem we Wrocławiu.
Studia na Wydziale Reżyserii PWSTviT w Łodzi w latach 1984-1989. W 1990 nagroda w Babelsbergu za reżyserię filmu absolutoryjnego "Linia życia".
Od 1990 współtwórca i redaktor naczelny pierwszej w Europie Wschodniej Prywatnej Telewizji ECHO we Wrocławiu.

W roku 1993 zakłada z Dariuszem Dynerem firmę FAJGEL i realizuje programy telewizyjne. Powstają: "Krzyżówka szczęścia"' "Budujemy mosty", "Cybermania", "Światowid", "Mowa polska", "Stypendium złotej rybki", "Ludzie listy piszą", "Złoty pilot", "Złoty interes", "CyberMysz".
Od 1997 roku razem z Krzysztofem Jaworskim zakładają Wytwórnię Filmów Amerykańskich. Powstają projekty filmów fabularnych: "Zakład", "Trudna miłość. Romans biurowy", "Plakietka", "Wszystkie zwierzęta prezydenta. Prawdziwa historia Billa i Moniki", "Ken i Barbie", "Buty", "Adolf".
W 1999 roku zadebiutował filmem fabularnym "O rety, moja babcia ma chłopaka" (produkcja Fajgel Sp. z o.o.). Film otrzymał nagrodę główną w kategorii "Najlepszej komedii zagranicznej" na Atlantic City Film Festival w Stanach Zjednoczonych w 2000 roku.

W 2000 roku powstają "Golasy" - scen. K. Jaworski i W. Świętnicki, (prod. Fajgel Sp. Z o.o. i Grupa ATM Sp. Z o.o.). W 2001 roku na 17 Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Filmowym "Golasy" dostają nagrodę publiczności (3. miejsce). Kino Świat w 2002 roku wprowadza film do kin ( 25 000 widzów). W październiku 2003 holenderska telewizja publiczna VPRO emituje "Golasy" jako film dnia. W listopadzie 2003 angielski dystrybutor Eureka Video wydaje "Golasy" na DVD. W grudniu 2003 roku rozpoczynają się zdjęcia do "The Naked", amerykańskiego remake'u "Golasów" w reżyserii Jorrita van der Kooi.

W 2003 roku wraz z Lidią Amejko pisze scenariusz sitcomu "Ola Fasola", którego akcja dzieje się w przedszkolu, a bohaterami są dzieci. Wspólnie z Krzysztofem Rudowskim pisze też scenariusz "Obcokrajowców"- serialu komediowego, którego bohaterami są uczestnicy kursu języka polskiego .
W 2004 wraz ze Stowarzyszeniem Filmowym WROFILM realizuje "Dyskusję" - film fabularny, którego scenariusz powstał na podstawie komentarzy umieszczanych w Internecie.